UZAN, MAĞDUR AİLELERİ ZİYARET ETTİ

Okuduğunuz haber
KESİN ADAY LİSTELERİ İLAN EDİLDİ

REKTÖR POLAT, YENİ BİR DÜNYA KURMAK İÇİN ESKİ DÜNYAYI VE BUGÜNÜ ANLAMAK GEREK

Anasayfa   /    Güncel    /    KESİN ADAY LİSTELERİ İLAN EDİLDİ

KESİN ADAY LİSTELERİ İLAN EDİLDİ

Muş'ta 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi

GÜNCEL      04 Mart 2019 - 12:50     969     0

KESİN ADAY LİSTELERİ İLAN EDİLDİ

Muş'ta 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

Muş'ta 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı.

İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

Kesinleşen listelere göre Muş'ta siyasi partilerin belediye başkan adayları şunlar:

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

Muş merkez: Feyat Asya (Cumhur İttifakı),Bulanık: Selami Aral (Cumhur İttifakı),Hasköy: Hikmet Karayel,Korkut: Sami Pekbay,Malazgirt: Cengiz Altın (Cumhur İttifakı),Varto: Mehmet Lütfi Turgut (Cumhur İttifakı).

ASYA, “MUŞ EN İYİSİNE LAYIKTIR”

Muş halkının günlük hayatını kolaylaştırmak adına düzenlemeler yaptıklarını kaydeden Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, "Sosyal ve kültürel belediyeciliğin sorumluluklarını yerine getirerek Muş’u daha da yaşanabilir bir İl haline getirdik. Bundan sonraki süreçte hizmetlerimiz devam edecek. Yoğun mesaimiz içeresinde her fırsatta esnaflarımızla bir araya gelip sorunlarını dinliyoruz. Yapacağımız çalışmaları beraber istişare edip, ortak hareket ediyoruz. Halkımızdan tek bir isteğimiz var biraz sabredelim göreceğiz ki yarınlarımız daha güzel olacak. Bu konuda daha da başarılı ve insan odaklı hizmetlerimizin devamı için kıymetli Muş halkından yerel seçimlerde desteklerini rica ediyorum. Muş’ta yapılmayan ya da yapılamayan çok sayıda projeyi hemşerilerimizle buluşturduk. Önceki seçim vaatlerimizin hemen hemen hepsini yerine getirdik. Şuan da yapımı süren çalışmalarımız da var. İnşallah inşaat sezonunun başlamasıyla yarım kalan işlerimizde devam edecek. Beş yıllık süre içerisinde hemşerilerimizin büyük desteklerini gördük. Bundan sonraki süreçte de çalışanın ve hizmet edenin yanında olacaklarına eminim" şeklinde konuştu.

YAKTI, "HALK TARAFINDAN AK PARTİ'DEN BAŞKA BİR PARTİNİN OLMADIĞINI DUYMAK GÜZEL"

Seçim çalışmalarına ilişkin açıklamalarıyla AK Parti Muş İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, halkın geçmiş dönemlerde olduğu gibi bu dönemde de kendilerinden hizmet beklediğini belirterek, "Yeni dönemde de halka hizmetkarlık için olduğumuz yerden devam diyoruz. Halkımızın bizlere göstermiş olduğu teveccüh, güler yüz, sempati, ilgi ve alaka bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Onların bize duyduğu bu güveni boşa çıkarmamak üzere 16 yılı aşkın bir süredir hizmette devrim yapan AK Parti ile bizler daha fazlası için, yeni hizmetler için, sosyal belediyecilik alanından Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Muş'ta da bizden yana beklentilerin farkındayız. AK Parti'den başka bir partinin olmadığını duymak, o güveni halka aşılamak ve onlardan bunu tekrar tekrar duymak emin olun kelimelerle anlatılmaz bir duygu. Muş'ta da ittifak sonucunda bizi destekleyecek olan Milliyetçi Hareket Partisine mensup kardeşlerimizde bizi tüm imkan ve olanakları ile desteklemektedirler. Bu bize ayrı bir güç katmış durumda. Onlarında bizim gibi sahada sağlanan ittifak sonucunda bizlerin Muş Belediyesinde söz sahibi olmamız için çalışmalarına devam etmektedirler. Bizimle sokaklarda omuz omuza çalışmaktadırlar. Muş AK Parti ile sosyal belediyecilik alanında kazanmış olduğu hizmetlerle her geçen gün daha güzelleşiyor. Bunları bu halka sağlamak, kazandırmak güzel. Bu halk en güzelini hak ediyor ve bizler bu bilinçle 31 Mart sonrasında yeniden Muş Belediyesi çatısı altında hizmetlerimize kaldığımız yerden devam diyeceğiz inşallah. Muş halkının bizlere göstermiş olduğu ilgiye alakaya karşılık hepsini yürekten selamlıyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum" diye konuştu.

 

VATAN PARTİSİ

Muş merkez: Cazım Yıldız

YILDIZ, "MUŞ HALKINDAN DESTEK İSTEDİ"

31 Mart yerel seçimlerine yönelik Muş Belediye Başkan adayları kamuoyu tanıtımlarını ve halk ziyaretlerini sürdürüyor. Vatan Partisi Muş Belediye Başkanı Cazım Yıldız, Muş'ta partisinin 31 Mart Yerel seçimlerinde zafer elde etmesi halinde sportif faaliyetlerden, yönetim şekline, yeşil alan çalışmalarından, halk dayanışmasına, sosyal ve örnek belediyecilik hizmetlerine yönelik açıklamalarda bulundu. Vatan Partisi Muş adayı Cazım Yıldız, seçim vaatleriyle, Muş'ta halktan destek çağrısına çıkarken, seçilmesi halinde rantsal hizmetlerden uzak, halkla birlikte ortak yönetim şeklini hayata geçireceklerini kaydetti.

 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

Muş merkez : Tansu Saraç, Hasköy: Nedret Paçal, Korkut: Atıf Demirtaş, Malazgirt: Ahmet Kenan Türker, Varto: Nazım Aykal

(CHP) ADANUR, " MUŞ İKİ KUTUPLU YARIŞIN OLDUĞU BİR YER "

CHP Muş İl Başkanı İsmail Adanur Muş'ta seçim dönemlerinde bölge yapısından dolayı mücadele içinde olan partilerin belli olduğunu, buna nazaran yine ilimizde söz sahibi olmak için güçlü yerlerde de halkın desteğini alan adaylarının olduğunu belirterek, "Muş iki kutuplu yarışın olduğu bir yer. Toplumumuzun değer yargıları burada bu yönde. Ana muhalefetin desteklenmesi demek ,iyi hizmetlerin gelmesi iktidarın daha sıkı çalışması demek. Bizimde Muş'ta güçlü olduğumuz yerler var. Buralardaki adaylarımızın başarılı olacağını biliyoruz. Demokratik bir seçim olmasını diliyoruz" şeklinde konuştu.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

Hasköy: Cemal Orbay, Korkut: Kasım Ataman

DEMİR, "CUMHUR İTTİFAKININ MUŞ'TA SES GETİRMESİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"

Cumhur ittifakı ve MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatları ve alınan kararlar doğrultusunda buna harfiyyen uyarak Adana'da Hüseyin Sözlü ne ise Muş'ta da Feyat Asya bizim için odur diyen MHP Muş İl Başkanı Şükrü Demir, "Genel başkanımızın talimatlarına uyarak Muş'ta da sağlanan Cumhur ittifakı için AK Parti Muş Belediye Başkan adayı Feyat Asya için kendi adayımız gibi çalışacağız. Adana'da Milliyetçi Hareket Partimiz adına seçimlere giren Hüseyin Sözlü orada MHP için ne ise Feyat Asya'da Muş'ta bizim için odur. Cumhur ittifakının Muş'ta ses getirmesi için bizlerde halkımıza gidecek kendimize çalıştığımız gibi Feyat Asya içinde aynı şekilde çalışacağız" diye konuştu.

İYİ PARTİ

Bulanık: Faruk Çebi (Millet İttifakı), Hasköy: Çetin Elçi

AŞIK, "MUŞ DAHA İYİ OLACAK"

İyi Parti Muş İl Başkanı Ramazan Aşık, "Kısa bir süre sonra aday tanıtım programlarının ardından sahaya ineceklerini belirterek, adaylarımız netlik kazandı. Hafta sonu yapılacak olan aday tanıtım programının ardından yerel seçim startımızı vereceğiz. Sahaya inerek halkımıza gidip destek talep edeceğiz. İyi partinin geldiği nokta belli. Zamanla daha iyi olacak ve bunun yanı sıra Muş'taki varlığımız göz önünde bulundurulduğu vakit Muş daha iyi olacak. Henüz bir şey demek doğru olmaz. Bizde halkımızın yanında olduğumuzu göstermek üzere çalışmalarımıza hız kazandıracağız" diye konuştu.

HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ

Muş merkez : Sırrı Sakık,Bulanık: Adnan Topçu,Hasköy: Ersin Hergül,Korkut: Maşallah Çakır,Malazgirt: Erdal Çakar,Varto: Ülkü Baytaş.

ÇAKI, " MUŞ'TA OLANLARI HALK ÇOK İYİ BİLİYOR ARTIK"

HDP Muş İl Başkanı Ferhat Çakı, Yerel Seçimlerde Muş'ta bir ilk yaşanacağını ifade ederek, bir kısım halkımızın kendisini yaşananlardan dolayı çekingeleri var. Bizler onları da anlıyoruz. Ama yanımızda olduklarını bilmekte güzel. Dinlediğimiz vakit anlatılanlar, bıkkınlıklar, adam kayırmalar, dost ahbap ilişkileri ile yapılanlar, halkın geldiği noktada uğradığı haksızlıklar tabiki bizler bu yaşanan sorunların benzerlerinden uzak bir görüntü sunarak adil ve şeffaf belediyecilik anlayışı ile geleceğimizi her gittiğimiz yerde net olarak dile getiriyoruz. Yıllarca sosyal belediyecilik alanında halkın gözü boyanmış ve bu seçim farklı bir seçim olacağı için uyanmalar, farkına varmalar, net olarak ifadeci anlayışın ortak noktası biz olacağız inşallah. Bir ilk yaşayacağız Muş'ta ve kalıcı olmak için adaletle yönetimi tercih edip, herkesin Belediyesi olarak hizmet üreteceğiz. Muş'ta olanları halk çok iyi biliyor artık. Yoksullaştırılmış halkımız sosyal belediyecilik alanında da yeterli hizmet alamadığından hep iktidar tercihini bu dönem son verecek. Kapalı kapılar ardında yıllarını AK Parti'ye vermiş isimlerin, değerli vatandaşlarımızın bize sundukları, gına geldikleri noktaları dinlediğimiz zaman bizlerde üzülüyoruz. Bizler HDP olarak adamcılığın ve göz boyamanın önüne geçmek için adil yönetim biçimi ile geliyoruz. Bizlere inanan, güvenen tüm değerli halkımıza layık olabilmek ve layık hizmetler sunmak için geliyoruz. Seçim çalışmalarımız kapsamında bizlere gösterilen teveccühe karşılık tüm halkımıza minnet duygularımızı sunuyoruz" şeklinde konuştu.

SAADET PARTİSİ

Muş merkez : Sadık Aydın,Bulanık: Seyyid Abdulbaki Güven,Hasköy: Güven Baykal,Korkut: Mevlüt Furkan Altuntaş,Malazgirt: Nihat Taşer

KORKMAZ, "OLUMLU SONUÇLAR ELDE ETMEK İSTİYORUZ"

Muş'ta 31 Mart yerel seçimlerinde Muş Belediyesini kazanmak ve Muş'a yakışır hizmetler sunmak üzere bir arayış ve mücadele halinde olacaklarını belirten Saadet Partisi Muş İl Başkanı Maşallah Suphi Korkmaz, Muş merkez, ilçeler ve beldelerde adaylarımız var. Çalışmalarımız devam ediyor. Allah hakkımızda hayırlı olanı nasip etsin. İnşallah partimiz adına olumlu sonuçlar elde ederiz" dedi.

BAĞIMSIZ ADAYLAR

Muş Merkez: Ali Ziver Çakır,Muş Merkez : Şerefettin Yatcı,Bulanık: Hasan Çelik,Varto: Abdulbari Han,Varto :Doğan Dede,Malazgirt: Mehmet Kıvık

(BAĞIMSIZ) ÇAKI, " BU HALK SON DERECE ÖZEL BİR HALK"

Muş'un genç bağımsız adayı Ali Ziver Çakı, halkın teveccühünün kendisine yoğun olduğunu ifade ederek, "Halk ziyaretlerinde olumlu tepkiler almaktayım. Özellikle mevcut iktidardan yana kırgın olanlar, tepkili olanlar, gençler yoğun biçimde bana her şekilde destek olmaya çalışıyorlar. Bende seçilmem halinde yalnız bu süreçte bana inanan güvenenlerin değil, beni anlamaları tanımaları ve ne anlatmak istediğimi layıkıyla şeffaf biçimde tüm Muş'a ispatlamak için  adil yönetim şeklini, işinin ehli, Muş'ta ses getirmiş söz sahibi insanlarla bir olup  hizmet sunacağım. Ziyaretlerimizde bana gösterilen ilginin karşısında mutluluk duymamak mümkün değil. Bu halk son derece özel. Özel olmakla beraber hizmetin en güzelini hak eden kesim. Yıllarca Muş'ta yapılan hizmetlere baktığımız vakit yapılanların sadece günü yada yılı kurtarmaktan ibaret olduğunu görüyorum. Söylenecek çok şey var aslında. Sorun yaratmak için değil, sorunların üstesinden gelmek için bana destek çıkılmasını istiyorum. Muş halkına en derin sevgilerimi sunuyorum" diye konuştu.

(BAĞIMSIZ) YATCI, "ŞAHSIMA GÖSTERİLEN  TEVECCÜH MÜKEMMEL"

Bağımsız aday Şerafettin Yatcı, Muş halkının desteğini de arkasına alarak seçim çalışmalarına devam ettiğini belirterek, bu halk için o kadar çok yapılması gereken var ki bunları beklentileri, yapılması gerekenler yapabilecek bir birikimle uğradığı haksızlığa rağmen net bir duruş sergilediğini ifade etti. Yatcı, halkımızın bu sür zarfında bağımsız adaylığımızı açıklamamım ardından yanıma daha rahat geliyor. Bağımsız aday olmamla birlikte benimle yola çıkanların sayısında inanılmaz bir artış var. Bazen neden daha öncesiden bağımsız adaylığımı koymadım diye de düşünüyorum. Gösterilen  teveccüh mükemmel. MHP ile mesafeli olan vatandaşlarımızda bağımsız aday olmamla beraber açım biçimde çalışmaya başladı. Allah hepsinden razı olsun. Yolda yürürken yanıma gelip bana tam destek diyen o kadar Muşlu kardeşim var ki emin olun bazen inanılmaz mahcubiyet duyuyorum. Bağımsız adaylığımla değişen, kendini gösteren öne çıkan ve zafere daha yakın bir süreç bizi bekliyor. Bu halk haksızlığa uğramış, şeffaf yönetimi tercih edenleri asla yalnız bırakmıyor. Buna bir kez daha şahit oldum. Hepsini, bağımsız adaylığımın ardından bizi sahalarda yalnız bırakmayarak omuz omuza çalışan, anlatan, yardımcı olan, başarımızda ortak paydalar olan Muş halkına yürekten selamlarımı yolluyorum. Allah beni bana inananlara karşı mahcup etmesin. İnşallah hakkımızda hayırlara vesile olacak bir seçim süreci yaşarız" dedi.

BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ

Muş merkez : Fatih Aslan,Bulanık: Serpil Aydın,Hasköy: Abdullah Selçik

Korkut: Selami Gökalp

DEMOKRATİK SOL PARTİ

Muş merkez : Müzeyyen Okur

DEMOKRAT PARTİ

Hasköy: Ersin Matpan

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

Hasköy: Vural Tokmak

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

Muş Merkez: Levent Gök,Bulanık: Merve Sıla Güngören.

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ