BÜYÜKÖZER, BESLENME ÇANTALARI KONUSUNDA TAVSİYELERDE BULUNDU

Okuduğunuz haber
SİYASİ PARTİLERDE MUŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN 'ADI ÖNE ÇIKANLAR '

TÜRKOĞLU’NDAN ORGAN BAĞIŞI AÇIKLAMASI

Anasayfa   /    Siyaset    /    SİYASİ PARTİLERDE MUŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN 'ADI ÖNE ÇIKANLAR '

SON DAKİKA ! SİYASİ PARTİLERDE MUŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN 'ADI ÖNE ÇIKANLAR '

Siyasi Parti İl Başkanları Belediye Başkanlığı seçimlerindeki hedef kriterleri açıkladı.

SİYASET      01 Kasim 2018 - 09:08     1902     0

SİYASİ PARTİLERDE MUŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN 'ADI ÖNE ÇIKANLAR '


 

AK Parti Muş İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, Biz Ak Parti olarak bölgesel, milliyetçi, etnik kimliğe dayalı bir siyaset yapmıyoruz. Dünya’da gönül coğrafyamızla ülkemizde ise Edirne’den Kars’a her bölgede insanlarımızla temas halindeyiz. Sadece seçimden seçime değil günün her saati sahadayız, teşkilatlarımızla aktif ve dinamik bir halde seçmenimizle temas halindeyiz."

 

CHP Muş İl Başkanı İsmail Adanur," Muş'ta da yerel seçimlerde halkın hizmet beklentilerinin büyük olduğu ortada. Buna karşılık verebilecek halk içinde değer gören, tanınan ve takdir edilen bir isimle yola çıkıp Muş için birçok alanda olduğu gibi bu alanda da en iyisini parti olarak sağlamak üzere çalışmalarımıza hız kazandıracağız."

 

HDP Muş İl Başkanı Mensur Işık," Adaylıklarda liyakatı esas alacağız. Aynı zamanda Yereldeki tüm kesimlerin temsiline dikkat edilecektir.Özellikle meclis üyeliklerinde yerleşim yerlerinin temsili önemlidir. Yerelin kimliğine kültürüne ve yerel hizmet gerekliliklerine uygun koşullarda adaylarımızı beliryeceğiz."

 

İyi Parti Muş İl Başkanı Ramazan Aşık," Vatandaşlarımızda bir bıkkınlık var mevcut sistemle alakalı. Bunu görüyor ve halkın bunu bize dile getirdiğine şahit oluyoruz. 2019 Mahalli İdareler yerel seçimlerinde İyi Parti'nin Muş'ta başarılı çıkması ve iyi bir sonuç elde etmesi için üzerimize düşeni layıkıyla ve fazlasıyla yerine getireceğiz."

 

 

 

 

24 Haziran’da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin ardından gözler şimdide yakın bir tarih içinde yapılması planlanan yerel seçimlere çevrildi.

Yakın bir tarih içinde yapılması planlanan yerel seçimlerde vatandaşlar kendi bulundukları il ve ilçe belediyeleri için oy kullanacak.

2019 Mahalli İdareler Belediye Başkanlığı seçimlerinin aday adayı müracaat startı verildi. Muş’ta ilk aday belirleyen parti CHP olurken diğer partilerinde kısa süre sonra aday adayı müracaatlarını almaya başlayacağı bildirildi.

Muş’ta da Belediye Başkanlığı seçimlerine yönelik adayların kimlerden oluşacağı merak konusu olurken adı halk arasında sıklıkla telaffuz edilen isimlerin başında Muş Belediye Başkanı mevcut başkan Feyat Asya yer alırken diğer isimlerin ise Türk Kızılay’ı Denetleme Kurulu üyesi Cengiz Koç, emektar eğitimci Fadıl Tunç (AK Parti) olurken yine aynı partiden adı konuşulanlar arasında AK Parti Muş eski Milletvekillerimizden Sebahattin Yıldız’ın yanı sıra Kenan Aşar’ında AK Parti çatısı altında Muş Belediye Başkanlığı adaylığı konusunda girişimlerde bulunacağı belirtildi. AK Parti kanadında sürpriz bir isim olarak Belediye Başkanlığı adaylığında bulunacağı iddia edilen Muş eski Belediye Başkanı Necmettin Dede oldu.

AK Parti’de Muş Belediye Başkanlığına müracaat sürecinde adı sıklıkla konuşulan isimlerin ardından HDP’de Belediye başkanlığı seçimlerine iddialı isimlerle girmeye hazırlanıyor.

HDP’de Muş Belediye Başkanlığı adaylığı için ilk açıklama Almanya Muş Kültür ve Yardımlaşma Derneği başkanı hayırsever iş adamı gurbetçi hemşerimiz Remzi Özün oldu.

Şartların oluşması halinde Muş Belediye Başkanlığına müracaatını gerçekleştireceğini belirten MUKYAD Başkanı Remzi Özün’ün yanı sıra diğer bir etkili isim Muş eski Milletvekillerinden Sırrı Sakık’ın da konuyla alakalı halkın ve partinin talepleri doğrultusunda hareket edeceği yönündeki haberlerimizin ardından aynı partide diğer bir etkili isim Muş’ta önceki dönemlerde Milletvekili ve Belediye Başkan adayı olmuş, HDP Parti Meclisi (PM)üyesi Nimet Sezgin oldu.

AK Parti ile HDP’de belirtilen, halk arasında isimleri sıklıkla telafuz edilen isimlerin ardından CHP kanadında ise bir başka etkili isim Muş’ta Milletvekilliği Genel seçimlerinde Milletvekili adayı olan Yılmaz Çetinkaya’nın ön planda olduğu ifade edildi.

İyi Partide arayışlar sürüyor. Milletvekilliği Genel seçimlerine Türkiye geneli hızlı bir giriş yaparak Muş’ta beklenenin altında bir seçim süreci yaşayan İyi Parti’de ise Muş Belediye Başkanlığına yönelik net bir bilgiye ulaşılmazken arayışların sürdüğü, halk nazarında karşılığı olan bir isimle uzlaşma konusunda girişimlerin devam ettiği kaydedildi.

YAKTI, ADAYIMIZI YILBAŞINDAN ÖNCE AÇIKLAYACAĞIZ

AK Parti Muş İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, Kasım’ın 20’sinden itibaren Yerel seçimlere yönelik çalışmalara hız kazandıracaklarını belirtirken, “Genel Başkanımızın ülkemizin geleceğine dönük kararlarını biz il ve ilçe teşkilatları olarak emir kabul ederiz. Partimizin yerel seçimlerdeki görüşü bütün bölgelerden adaylar çıkarılması yönündedir. Bunu parti yetkililerimiz birçok defa kamuoyuna duyurmuşlardır. Biz Ak Parti olarak bölgesel, milliyetçi, etnik kimliğe dayalı bir siyaset yapmıyoruz. Dünya’da gönül coğrafyamızla ülkemizde ise Edirne’den Kars’a her bölgede insanlarımızla temas halindeyiz. Sadece seçimden seçime değil günün her saati sahadayız, teşkilatlarımızla aktif ve dinamik bir halde seçmenimizle temas halindeyiz. Birlik beraberlik içinde ülkemize karşı başlatılan mali saldırıları bertaraf edip ülkemizi muasır medeniyet seviyesine çıkarmak ve gelecek hedeflerini yakalamak için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz.” dedi. Başvurularımızı bu tarihten itibaren almaya başlayacağız. İl ve ilçelerin yanı sıra beldelerimizde Belediye Başkan adaylarımızın belirlenmesi için liyakatli, sevilen, sayılan, dürüst, eğitimli isimlere ağırlık vereceğiz. Partimizi temsil edebilecek adayları tüm teşkilatlarımızla bütün olarak el ele vererek ortaya güzel bir sonuç çıkaracağız. Partimizin Türkiye geneli almış olduğu karar sonucunda yılbaşından önce açıklayıp çalışmalarımıza başlamış olacağız” diye konuştu.

AŞIK, "VATANDAŞLARIMIZDA BİR BIKKINLIK VAR"

İyi Parti Muş İl Başkanı Ramazan Aşık, yerel seçimlerden başarılı bir seçim süreci yaşamak için çalışmalarına sahada devam ettiklerini belirtti.

Aşık, açıklamasında "İstifalara henüz bir ay var. Sahadayız. Birebir insanlarla temastayız. Biz halkın içindeyiz, bu bir aylık sürede kimler müracaat eder, yapılacak olan müracaatlardan da yola çıkarak Muş'ta güçlü bir adayla yerel seçim startımızı verip, partimizin başarısı için ne gerekiyorsa onu hayata geçireceğiz. Türkiye her zaman dediğimiz gibi İyi Parti ile daha iyi olacak. Vatandaşlarımızda bir bıkkınlık var mevcut sistemle alakalı. Vatandaşlarımız bir arayış içinde. Bunu görüyor ve halkın bunu bize dile getirdiğine şahit oluyoruz. Bizlerde vatandaşlarımıza güven arz edecek bir şekilde yoğun ve gayretli çalışmalar içinde olmaktan mutluluk duyuyoruz. 2019 Mahalli İdareler yerel seçimlerinde İyi Parti'nin Muş'ta başarılı çıkması ve iyi bir sonuç elde etmesi için üzerimize düşeni layıkıyla ve fazlasıyla yerine getireceğiz" dedi.

ADANUR, "ADAYLARIMIZI BELİRLEMEYE DEVAM EDİYORUZ"

CHP Muş İl Başkanı İsmail Adanur'da yerel seçim çalışmalarında ilk aday belirleyen partinin kendileri olduğunu belirtirken, Malumunuz Muş'ta 4 adayımızı belirledik. Diğer noktalarda da gerekli müracaatlar devam ediyor. İki mevcut belediye başkanımızla devam kararı aldık. Ülkenin geleceği açısından yerel seçimlerin önemini biliyoruz. Metropol illerdeki aday belirleme sürecini de yakinen izliyoruz. Oradaki belirlemeler ve kazanımların ardından değişimlerin yaşanacağını biliyoruz. Muş'ta da yerel seçimlerde halkın hizmet beklentilerinin büyük olduğu ortada. Buna karşılık verebilecek halk içinde değer gören, tanınan ve takdir edilen bir isimle yola çıkıp Muş için birçok alanda olduğu gibi bu alanda da en iyisini parti olarak sağlamak üzere çalışmalarımıza hız kazandıracağız "diye konuştu. 

IŞIK, ADAYLIKLARDA LİYAKATİ ESAS ALACAĞIZ

HDP Muş İl Başkanı Mensur Işık'ta seçimlere dair aday adayların belirlenmesine dair ilk olaral Liyakat'i esas alacaklarını belirtirken, "Bunun yanı sıra  genel merkezin belirlediği standartlara uygun adayların başvuruları alınır. Örneğin birden fazla eşli olanlar elenir vs. Eşbaşkanlık sistemine geçildiği için kadın kotasına da gerek yok.Adaylıklarda liyakat esas alınır.Aynı zamanda Yereldeki tüm kesimlerin temsiline dikkat edilecektir.Özellikle meclis üyeliklerinde yerleşim yerlerinin temsili önemlidir. Yerelin kimliğine kültürüne ve yerel hizmet gerekliliklerine uygun koşullarda adaylıklar belirlenir.Genel merkezin çalışmaları bitince bazı yerlerde ön seçim yapılıp yapılmayacağı netleşir.

20 gün önce de zaten bütün yerellerde fizibilite çalışmamızı bitirmiştik. Biz Muş merkezde hiçbir zaman olmadığımız kadar iddialıyız, herkes bunu böyle bilsin. Çünkü merkezi yönetimin uygulamaları da yerel yönetim de ortadadır. Bu nedenle gençlerimizin spor ve kültürel faaliyetleri, kadınlarımızın kendilerini ifade edebileceği alanlar ve genel olarak halkımıza layık bir hizmet nasıl olur bunu inşallah  hep beraber başaracağız ve göreceğiz"diye konuştu.

Hüdapar'ın ise 2019 Mahalli İdareler yerel seçim çalışmalarına dair hangi aşamada olduğu konusunda net bir bilgi sunumu için İl Başkanlığı ile gerekli görüşmeler sağlanamadı.S.BALKAYA

 

 

 

 

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ